Ev Satışını Hızlandıracak Tadilatlar

tarafından
27
Ev Satışını Hızlandıracak Tadilatlar

Ev satışını hızlandırmanın üzerinde çok fazla durduğumuz bu dönemde değinmedik konu ve ayrıntı bırakmayacağız , bugün  hangi tadilatları işe yarayacağına bakacağız.

Ev Satışından Önce Hangi Tadilatlar Yapılmalı?

Özellikle bina yaşı yüksek olan evlerde en önemli hamlelerden biridir. Evin değerini yükselten alıcıda dikkat uyandıran önemli bir faktördür tadilat işlemleri. Ev satın alacak kişiler yeni evlere ve tadilat görmüş evlere daha çok ilgi göstermektedir.

Gayrimenkul Satışı Öncesinde Tadilat

Tadilat yaptırmadan önce iyi bir hesap yapılmalı öncelik evin yapısal bozuklukları sonrasındaysa görünüş için yapılacak değişiklikler giderilmelidir. Bütçenin kapsamı banyo, mutfak, duvarlar, pencereler öncelikli olarak zemindeki ve tavandaki değişiklikler eklenmelidir.

Yenilenen evin görüntüsü potansiyel alıcılara daha cazip gelecektir. Bu bağlamda evin satışı hızlanacaktır. Ev satışını hızlandırmanın formüllerini anlattığımız diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Tadilat Öncesi Yapılması Gerekenler

Evinizin tadilatına başlamadan öce birkaç işlem yapmanız gerekmektedir.

  • Evin nerelerinde onarım yapılacağının planı
  • Tadilat bütçe planı
  • Tadilat işi yapan birçok tadilat firmasından fiyat ve referans teklifi

Tadilat Sırasında Dikkat Edilecekler

Evdeki tadilat planı yapıldı, bütçe hazırlandı, tadilat firması ile anlaşıldı şimdiki süreçte tadilat başlangıcı.

Evin en önemli kısımları mutfak, banyo ve tuvalettir. Alıcıların bir eve girdiklerinde ilk baktıkları yer mutfak ve banyodur. Mutfak dolaplarının ve tezgahının yenilenmiş ve temizlenmiş hali evi artıya geçirecektir. Rutubet sorunu varsa şayet ortadan kaldırdıktan sonra boya badana yapılarak temizlenmeli veya duvar kağıdı kaplanmalı.

Banyoda duş, lavabo ve dolaplar uyumlu ve hijyenik olmalı, fayans aralarının beyaz olması fayansların kırık olmadan düzgün biçimde olması. Tesisatın yenilenmiş olması artı özelliklerdir.

Emlak ve ev programlarında birçok tadilatın tamamı gösterilmeden detay verilmeden son hali sunulduğu için genellikle son zamanlarda kendin-yap projeleri popüler oldu, bu süreçte dikkatli olmak gereksiz hamlelerden kaçınarak ekstra masraflardan kurtulmak gerekir.

Duvarlardaki eskimiş, solmuş boya görüntüleri, kalkmış duvar kağıtları ve çatlamış duvarlar itici ve satışı engelleyici faktörlerdir. Ufak dokunuşlarla çözülebilecek sorunlardır.

Zeminlerdeki parkelerin boşluklar, sudan şişmiş görüntüleri, taş zeminse çizilmiş, kararmış kırılmış görüntüler, fayanslar arası sarı görüntüler evin satışını yavaşlatacaktır.