Ev Nasıl Satılır 1

tarafından
60
Ev Nasıl Satılır 1

Ev Nasıl Satılır? Ev Satmak İçin Ne Yapılır

Ev satışında problem yaşamamak için, zarar etmemek için birtakım tedbirler alınması ve kurallar yönünde hareket edilmesi gerekmektedir. Gayrimenkul değerlemesine uygun işlemler yaparak ev değer kaybetmeden satılmalıdır.

Emlak değerleri yapıldıktan sonra gayrimenkulün değerinin çok üstünde ilan vermek ya da çok altında fiyat belirlemek satışın çok hızlı olup zarar etmenize veya satışın uzun süre olmamasına yol açacaktır.

Ev satarken yapılması gerekenler için;

Emlak Siteleri (ev alım satım sistemleri)

Gayrimenkul satışı yaparken ciddi manada işlem gören ve fayda sağlayan bu platformlar bir nevi kaynak niteliği görmektedir. Kullanılan filtreler sayesinde evinize benzer evlerin fiyatlarını kıyaslayabilir, ilan vererek potansiyel alıcılara kolayca ulaşabilirsiniz.

Örneğin;

Sahibinden

ve

Hürriyet Emlak

Gayrimenkul Danışmanları (Emlak Firmaları)

Ev nasıl satarım zamanım yok diyorsanız bu kısım size çözüm sağlayacaktır. Ayrıntılarla boğulmadan satış hizmetini satın alarak hizmet bedeli karşılığında gayrimenkul satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Satışını Hızlandırmanın Yolları – Ev Nasıl Satılır

Satış sürecinizde uygulayacağınız birkaç basit adımla hızlı bir şekilde evinizi, arsanızı, dükkanınızı satabilirsiniz.

  • Emlak satım platformları için ilan hazırlayın. İlanınızda gayrimenkul ile ilgili her detayı açıkça yazın ki potansiyel alıcıların aklında soru işareti bırakmadan gücen vererek dikkatini çekebilin.
  • Fotoğraf en önemli ayrıntı diyebiliriz. Fotoğraf satış için en güçlü hamlelerden biridir. Seçkin ilanları inceleyerek doğru fotoğrafları bularak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Gerekirse profesyonel bir fotoğrafçıdan destek alabilirsiniz.
  • Işık evin parlamasına yol açar. Işık açısını doğru yakalarsanız aydınlık ev izlenimi evin dikkat çekmesini sağlayacaktır.
  • Fiyat güçlü ve önemli bir hamledir bu yüzden emlak değerlemesini iyi yapmak gerekir. Ev satın almak ciddi bir külfet doğurduğu için fiyatın doğru belirlenmesi çok önemlidir. Evin değerini belirlerken aylık kira getirisini, evin konumuna yakın evleri ve benzer özelliklerdeki evleri incelemek işi kolaylaştıracaktır.
  • Bilgilerin güncelliği ve imla kuralları önemli bir tavsiye mektubudur.
  • Satışa çıkardığınız gayrimenkulü alıcı için süslemeli, temizlemeli ve düzenli hale getirilmelidir. Satışı pozitife çevirecek önemli bir hamledir.